Navirec

Header

 

Kodumaine ilm on teadagi heitlik, ning novembris on esimesed öökülmad ning lörtsisajud nii mõneski maakonnas end juba ilmutanud. Aastatega on talveilm muutunud üha soojemaks ja püsib pigem null kraadi ümber, mis põhjustab pidevat libedust ja muudab teehoolduse keerukamaks.

Autojuhid peavad olema valmis liiklema talvistes teeoludes, mille iseärasused pärast suve tulevad igal aastal ikka kuidagi ootamatult. Arvestada tuleb väiksema sõidukiiruse ja pikema pidurdusteekonnaga, ning liigeldes tuleb manöövrite sooritamisel ümbritsevale veel suuremat tähelepanu pöörata.

Peagi võib teedel märgata massiivseid lumesahkasid ja libedatõrjemasinaid, mille töö on hoida meie kõigi poolt kasutatavad sõiduteed võimalikult lume-, jää ja libedusevabad. See aga tähendab, et teehooldust pakkuvate ettevõtete jaoks on alanud kiire tööks valmistumise aeg.

 

 

Et lumekoristus ja libedatõrje oleksid võimalikult efektiivsed ning tööde haldamine lihtsam, on paljud teemeistrid juba aastaid kasutanud GPS jälgimislahenduse abi. See muudab töökorralduse läbipaistvamaks ja võimaldab lisaks efektiivsemalt tegutsemisele saada nii masinatest, tööjõust kui tehtud ja tegemata tööst parema ülevaate.

Nüüd on viimane aeg hakata lumisteks teeoludeks valmistuma, mistõttu tutvustame erinevaid GPS jälgimise võimalusi teehooldusettevõtetele ning tuletame kõigile liiklejatele meelde mõned olulised reeglid talvises liikluses.

 

Artiklist saad teada:

  • kuidas reguleerib riik talvist teehooldust
  • kuidas aitab GPS jälgimine teehooldust efektiivsemaks muuta
  • milliseid GPS seadmeid soovitame teehooldusettevõtetele

 

Teehooldus on karmilt reguleeritud

Kohalike teede korrashoiu ja hoolduse eest vastutavad kohalikud omavalitsused, kes peavad vajalike meetmetega tagama tee seisundinõuetele vastavuse ja ohutu liiklemise võimaluse.

Riigimaantedel rakendatakse 3 seisunditaset, mis määratakse vastavalt tee liikluskoormusele.

 

 

2018. aasta novembris kehtestati uued seisundinõuded, mille tulemusena kasvas kõrgema hooldustasemega teede hulk. Regulaarset libedusetõrjet tehakse nüüd üle-eestilisel 1432 kilomeetri võrra enam teedel.

Kõige madalama seisunditasemega teid kasutab ööpäevas ca 250 autot, keskmise tasemega vastavalt 250-1500 sõidukit. Sellest suurema liikluskoormusega teed saavad kõige kõrgema ehk 3 või 3+ seisunditaseme.

Olulise muutusena võib välja tuua veel selle, et kui varasemalt olid öösiti teede seisunditasemed päevasest ühe võrra madalamad, siis nüüd enam mitte.

Teede seisunditasemed, ilmastikuolud, liikluspiirangud, ehitustööd ja muud vajalikku leiad Maanteeameti Tark Tee kaardilt

 

 

GPS jälgimine muudab talvise teehoolduse lihtsamaks

Kuna nõuded teede hooldusele on erinevad ja ilmastikuolud võivad kiirelt muutuda, pole talvine teehooldus sugugi lihtne ülesanne. See nõuab selget toimivat ülevaadet tööjõust ja -korraldusest, masinapargist ning teehoolduspiirkondadest.

GPS jälgimislahenduse abiga on talviseid teehooldustöid pakkuval ettevõttel võimalik läbi viia tunduvalt efektiivsemalt, ning töö tellija jaoks on teenus läbipaistevam.

GPS seadmetega varustatud teehooldusmasinate asukohta ja liikumist on võimalik reaalajas jälgida Navireci lahenduses nii arvutiekraanilt kui mobiiliäpis. Selge ülevaade teedel toimetavatest masinatest ja vabadest sõidukitest on olemas nii teehoolduse tellijal kui pakkujal.

 

 

Et hooldustööde alguseks maksimaalselt valmis olla, on Navireci lahenduse kasutajatel võimalik juba eelnevalt luua Navireci kaardile geograafilised huvipunktid ja piirkonnad ehk alad sinna, kus teehooldust teostada tuleb.

Neid piirkondi saab ümber nimetada ja erinevate värvidega markeerida, et tööpiirkonnad ja nende seisundinõuded oleksid võimalikult selgesti eristatavad ja kõigile alati näha.

Samuti on piirkondade kohta võimalik luua automaatseid aruandeid, mis koondavad kokku kogu vajalik info alas toimunu kohta – kui kaua alas tööd tehti, mitu kilomeetrit sõiduk läbis, kas sahk oli tööasendis, kui palju kulus kütust ja palju muud.

Piirkondadega võib siduda ka automaatteavitusi, mille abil on nii töö tellijal kui pakkujal alati selge ülevaade tehtud hooldustöödest ja nende toimumise aegadest. Näiteks võib teavituse tellida e-mailile või sõnumina telefoni siis, kui sahk sisenes tööpiirkonda ja sellest väljus.

 

 

 

Millist GPS seadet valida?

Navireci tootevalikust leiab mitmeid erinevaid GPS seadmeid, mis sobivad talvistele teehooldusmasinatele paigaldamiseks suurepäraselt.

Isepaigaldatavad seadmed võid tellida mugavalt veebist endale lähimasse pakiautomaati. Nende monteerimine sõidukitele võtab vaid mõne minuti ja on jõukohane igaühele!

Tava GPS seadmete puhul teostame paigaldust soovi korral Sulle sobivas kohas ja ajal, et kõik teehooldusmasinad saaksid õigeaegselt tööks valmis!

 

Vali järgmiste GPS seadmete vahel:

 

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust!
Aastatepikkune kogemus GPS teenuse pakkujana talvistele teehooldusmasinatele võimaldab meil anda häid soovitusi oma masinapargi ettevalmistamiseks lumehooajaks.

Loe veel

Navirec auto Selveri auto juures
Kliendi lugu

Selver alustas koostööd Navireci ja GSMTasksiga

Blogi

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen

Blogi

Miten parantaa työn hallintaa toimiston ulkopuolella?