Navirec

Header

Keskkonnaameti töövahendite hulka lisandus uus ja huvitav “mänguasi” – hüdrokopter VURR! Tegemist on tõelise hübriidsõidukiga, mis võimaldab ametnikel sõita nii maismaal, madalamas vees näiteks jõesuudmetes ja kivistel rannikutel, kui ka jääl ja jäärüsis. Meie aga võime uhkusega öelda, et sellele vingele kopterile sai paigaldatud just Navireci GPS jälgimisseade.

 

Hüdrokopter aitab päästa elusid ja tõhustada järelevalvet

Keskkonnaamet vastutab eluslooduse ja keskkonna hoidmise ja säilitamise eest ning teostab muuhulgas ka järelevalvet kalapüügi üle. Tegeletakse röövpüüjate otsimise ja tabamisega ning vajadusel tõtatakse appi veekogudel või jääl hätta sattunud kalameestele. Selline vastutusrikas ja väga erinevates keskkondades toimuv töö nõuab lisaks headele oskustele ja teadmistele ka kaasaegseid töövahendeid.

Juba aastaid hüdrokoptereid valmistanud Raio Piiroja sõnul on VURRi näol tegemist seni võimsama sõidukiga, mille tippkiirus ulatub vees 100 km/h ja jääl suudab sõiduk arendada veelgi suuremaid kiiruseid (Pärnu Postimees, 2023). Peamiselt Pärnumaal kasutusse mineva töövahendi näol on tegemist sõidukiga, millega saab ligi piirkondadesse, kuhu muidu pääses vaid helikopteriga – näiteks abivajavate kalameesteni jõudmiseks. Nii on ametnikel võimalik tõhustada ka järelevalvet seal, kuhu paadi või sõidukiga ligi pääseda oli keeruline.

 

Navireci GPS seade aitab VURRi jälgida

Paar nädalat tagasi paigaldati VURRile Navireci GPS seade, mis võimaldab nüüd jälgida nii selle täpset asukohta kui tehnilisi näitajaid. Navireci meeskonna jaoks oli tegemist põneva projektiga, kuna taolistele sõiduvahenditele jälgimisseadme paigaldamist ei tule igapäevaselt ette. Meie osavate tehnikute jaoks aga oli see uus ja huvitav väljakutse, mis sai edukalt lahendatud. Kõik toimib suurepäraselt ja Keskkonnaameti logistikutel on nüüd Navireci lahenduses võimalik jälgida kõiki huvipakkuvaid parameetreid.

GPS-jägimise võimekus on ammu ületanud vaid sõiduki asukoha kindlakstegemise, kuigi ka see on keskkonnaametnikele töö tegemise seisukohast äärmiselt oluline kui võtta arvesse, et suur osa tööst tehakse piirkondades, kus tavapärased maamärgid ja aadressid puuduvad. Navireci lahenduses näevad ametnikud lisaks ka väga palju erinevaid hüdrokopteri tehnilisi andmeid nagu näiteks kütusekulu ja -jääk paagis, mootori pöörded ja töötunnid, on võimalik näha automaatselt täituva sõidupäeviku andmeid ja palju muud.

Navireci alade lahendus võimaldab keskkonnaametnikel imelihtsalt kaardistada ja ühtsesse lahendusse koondada näiteks röövpüüjate meelispaiku, keelatud püügivahendite leiukohti ning palju muud. Samuti võimaldab sõiduajaloo mahamängimise võimalus kiirelt kindlaks teha juba läbikammitud piirkonnad olukordades, kus otsitakse näiteks hättasattunud kalamehi.

Üsna uue lahendusena pakub Navirec digitaalset sõidukite ülevaatuse vormi, mille saab iga klient kohandada täpselt enda vajadustest lähtuvalt. Digivormi saab koondada erinevaid küsimusi ja valikvastuseid, ning ka piltide lisamise võimaluse. Nii saab iga sõidukiga tööd alustav juht enne sõitma hakkamist rutiinse kontrolli käigus leitud vead ja probleemid kiirelt üles märkida Navireci mobiiliäpis ja edastada ühe nupuvajutusega üldsüsteemi. See võimaldab sõidukite seiskorral alati operatiivselt silma peal hoida ning kindlaks teha probleemide tekkimise aja.

Nagu näha, siis pole Navireci meeskonna jaoks ületamatu ühegi sõiduki nii-öelda “pilti toomine” ja GPS seadmeid on võimalik paigaldada väga erinevatele sõiduvahenditele ja tööseadmetele. VURRile soovime aga pikka iga ja palju edukaid töötunde!

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole