Navirec

Header

 

Navirec ja GSMtasks aitavad teavitada COVID-19 vaktsiini kohalejõudmise ajast

Magnum Eesti logistikakeskus on oma valdkonna üks moodsamaid Ida- ja Kesk-Euroopas ning pälvis 2008. aastal ka Aasta Logistikateo tiitli. Navireci GPS jälgimist ja GSMtasksi tööülesannete halduslahendust on kasutatud juba pikka aega, et lihtsustada igapäevatööd ja muuta tegevused võimalikult aja- ning kuluefektiivseks.

Meil on suur au öelda, et koostöös Magnum Logistics’iga oleme andnud oma panuse COVID-19 kriisi lahendamisse Eestis. Nimelt sõlmis Magnum Terviseametiga raamlepingu, et võimaldada võimalikult kiire ja sujuv koroonavaktsiini dooside tarne üle Eesti. Märtsi keskel käivitati uuenduslik digirakendus, mis võimaldab vaktsiinipartiid ootavaid perearste ja teisi tervishoiuteenuse osutajaid dooside saabumise täpsest ajast teavitada. Uut teavituslahendust kasutab ka Magnumi tütarfirma Lätis.

Varasemalt oli tervishoiuasutuste murekohaks teadmatus vaktsiinidooside kohalejõudmise aja osas, mille tõttu ei olnud võimalik vaktsiini soovivate patsientide kohalekutsumist efektiivselt planeerida. Koostöös perearstide, Magnum Logistics’i ning Navireci ja GSMtasks’iga pandi alus vajalikule ja kauaoodatud lahendusele, mis võimaldab vaktsineerimispunktidel oma tööd tunduvalt paremini korraldada.

 

Kaubikud on varustatud Navireci temperatuuriandurite ja GPS seadmetega

Vaktsiinide laialivedu terviseameti kesklaost peab toimuma kindlal temperatuuril, et doosid ei rikneks. Selleks on spetsiaalselt ravimite veoks kohandatud Magnumi kaubikud varustatud Navireci temperatuurianduritega, mis võimaldavad jälgida kaubaruumi temperatuuri reaalajas ning teavitavad logistikut koheselt, kui toimub oluline temperatuuri kõikumine.

Kaubiku erinevatesse osadesse on võimalik paigaldada kokku kuni 4 temperatuuriandurit. Selline lahendus on vajalik, kui üheaegselt veetakse kaupu, mille jahutustemperatuurid on erinevad ja juba mõnekraadine kõikumine võib kauba säilimisele saatuslikuks saada. Lisaks jõuab kogu anduritelt saadav info automaatselt raportisse, mis võimaldab nii ettevõttel endal kui vajadusel ka klientidel ning Veterinaar- ja Toiduametil näitusid kontrollida.

Lisaks temperatuurianduritele on Magnumi kaubikutele paigaldatud ka Navireci GPS jälgimisseadmed, mis võimaldab vaktsiinidooside liikumisel reaalajas silma peal hoida ja tervishoiteenuse osutajaid kauba täpsest saabumise ajast etteteavitada.

“Magnum on Navireci GPS jälgimislahendust kasutanud alates 2011. aastast. Mõned aastad tagasi integreerisid nad oma töösse ka meie GSMtasks veo- ja tööjõu halduslahenduse, ning seegi on läinud väga edukalt,” räägib pikaajalisest koostööst Navireci müügidirektor ja arendusjuht Jürgen Levandi.

Navirec on oma valdkonnas kindel Eesti turuliider, kuid on oma nutikate terviklahendustega tuntud kogu Euroopas. Tänu Navirecile lihtsustab igapäevatööd ja hoiab kulusid kokku tänaseks ligi 10 000 ettevõtet ning jälgimisteenust kasutab sealjuures ca 45 000 sõidukit.

 

Kuidas teavitamine täpsemalt toimib?

Siinkohal tuleb Magnumile appi teine GSMvalve gruppi kuuluv bränd GSMtasks, mille näol on tegemist haldusplatvormiga, kuhu saab koondada kogu ettevõtte veo- ja töökorralduse. Oma positiivsest kogemusest logistika paberivabaks muutmisel GSMtasks lahenduse abil käis Magnumi logistikajuht Raivo Roolaid rääkimas ka 2019. aasta Logistikalahenduste Aastakonverentsil.

Vaktsiinidoose ootavatele asutustele ja perearstidele saadetakse GSMtasks lahenduse kasutusvõimalus koos vajalike juhistega.

Digirakendus võimaldab vaktsiinipartiide liikumist nii reaalajas jälgida, kui saada ka kellaajalise eelteavituse doosi kohalejõudmisest.

“Vaktsiinide tellija peab sisestama süsteemi oma mobiilinumbri, et saada teavitusi. Vaktsiinitarne eel saab klient sõnumi, kus on antud prognoositav kauba kättesaamise aeg,” kirjeldab teavitusprotsessi Magnumi strateegilise kommunikatsiooni juht Martin Adamsoo.

Kuna ühe päeva jooksul on tarneid erinevatele klientidele mitmeid, saab logistik eelnevalt GSMtasksi sisestada kõik autojuhtide tööülesanded ning lahendus arvutab automaatselt välja kiireimad sõiduteekonnad ja kauba kohalejõudmise eeldatava aja.

 

See võimaldab juhtidel näha kõiki oma ülesandeid koondatuna mobiiliäpis ja vähendab oluliselt tülikat paberimajandust.

Adamsoo lisab veel, et kui vaktsiini tarniv kaubik hakkab liikuma uue kliendi juurde, saadetakse talle SMS koos jälgimislingiga, millelt on võimalik näha auto asukohta kaardil reaalajas ning täpset saabumise kellaaega. Selline lahendus võimaldab tunduvalt efektiivsemalt planeerida vaktsineerimisi ning korraldada igapäevast tööd tervishoiuasutuses.

 

GSMtasks vähendab paberikulu ja tööle kuluvat aega

Digitaliseerumine kaubavedudes on olnud kiire ja üha enam toiminguid liigub paberilt arvutisse või mobiiliäppi. See võimaldab töötada tunduvalt aja- ning loodussäästlikumalt, hoiab kokku muidu paberdokumentide alla kuhjuvat kontoripinda ning lihtsustab ka autojuhtide tööd.

GSMtasksi abil on päevasõitude planeerimine imelihtne, sest lahendus teeb kõige keerulisema osa – tekkonna optimeerimise – automaatselt ära. Vastavalt vajadusele saab optimeerimise aluseks võtta kas lühima teekonna või kiireima sõiduaja.

Soovi korral jagab GSMtasks sõidud ise ka autojuhtide vahel ära. Nutiseadmesse saabuvatest ülesannetest koos vajaliku lisainfoga on juhil selge ülevaade ning logistik saab kaubavedude staatust jälgida arvutis reaalajas.

Vestlusaken GSMtasks

Kuna GSMtasksil on olemas ka digitaalne üleandmis- ja vastuvõtmisakt, saab kõik vajalikud dokumendid allkirjastada otse autojuhi mobiiliäpis ning e-arved saata kliendi e-mailile. Nii ei pea autojuht ringi sõitma hunniku kõrvalistmel lebavate saatelehtedega ja kõik dokumendid on alati kiirelt süsteemist leitavad.

Lisaks Magnumile kasutavad GSMtasks lahendust efektiivselt mitmed välismaised ettevõtted nagu näiteks Londoni tassikoogifirma Lola’s Cupcakes, Amsterdami mobiilne rattaremondifirma Flat Tire ning paljud teised. Aasta tagasi riigis kehtestatud eriolukorra ajal otsustas ka armastatud talutoodangut müüv Nopri pereettevõte hakata pakkuma kontaktivaba kojuveoteenust, mida tänaseni korraldatakse GSMtasks lahendust kasutades.

Kuna GSMtasks on väga paindlik ja ühildub kõigi enamkasutatavate kontoritarkvaradega, on selle kasutuselevõtmine lihtne ning ei võta palju aega. Esimesed 14 päeva on lahendust võimalik proovida täiesti TASUTA ja sisseelamisperioodi toetab igakülgselt GSMtasksi töökas kollektiiv. 

Huvi korral võta meiega kindlasti ühendust ja räägime läbi just Sinu ettevõttele kõige sobivamad lahendused!

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole