Navirec

Header

Nopri kojukanne
Nopri Talu peremees Tiit Niilo kullerbussi ja toorainemeistritega (Allikas: erakogu)

 

Kontaktivaba kullerteenus – kaubavedu mille puhul puudub inimkontakt kulleri ja lõppkliendi vahel – on muutunud mitte ainult väga populaarseks vaid ka hädavajalikuks teenuseks, mida ettevõtted  eriolukorrast tingituna püsimajäämiseks pakkuma hakkama pidid.

Nii nagu eriolukord Eestis sundis mitmeid väikepoode oma tegevust lõpetama, pidi ka Võrumaal asuv Nopri Talumeierei koroonahrimus sulgema meiereimaja teisel korrusel asunud talupoe. Kuna nõudlus kauba järele püsis, tuli kiirelt leida moodus, kuidas piimatooted ohutult nii kohalike kui kaugemalgi elavate klientideni toimetada.

Käed löödi teise eestimaise ettevõttega ning nüüd kasutatakse kontaktivaba kojuveoteenuse pakkumisel GSMtasks veo- ja tööhaldustarkvara abi. Koostöös on võimalik toimetada klientideni kvaliteetne kaup turvaliselt ja kiirelt.

 

Nopri talust

Rõuge vallas Kärina külas asuv Nopri talu püsib kindlalt oma kohal juba 19. sajandi keskpaigast. Esiisade maadel majandab Nopri Talumeierei omanik Tiit Niilo koos perekonnaga kaheksandat põlvkonda, ning paistab silma oma uuendusliku meele ja suure teotahtega.

Ülimoodsas 7-tärni nutilaudas on loodud kõik eeldused, et pakkuda loomakarjale parimad elutingimused ja tuua tarbijani puhtaim eestimaine piim ja piimatooted. Pole kahtlustki, et Nopri Talu juustud, kohupiimad, määrdevõid ja teisedki tooted on eestlaste poolt kõrgelt hinnatud ning pälvinud tunnustust mujaltki.

Nopri kontaktivaba Drive in loodi aiamajakesse (Allikas: www.nopri.ee/drive-in-nopris/)

 

Moodne farm pole aga ainus, mis Nopri Talumeierei puhul tähelepanuväärne on. Eriolukord sundis talupidajad sulgema kohalike poolt armastatud talupoe. Kuivõrd aga loodus tühja kohta ei salli, leiti kiirelt uus lahendus ja avati aiamajas hoopis sõida ja osta teenus (ing.k – Drive in), mis võimaldab kaugemaltki tulijatel Nopri piimatooteid kontaktivabalt ja soodsalt kaasa osta.

Neile, kelle jaoks ise kohalesõitmine tülikaks osutub, võimaldatakse aga mugavat kojukandeteenust – tasuta ja kontaktivabalt!

 

Kontaktivaba kojukanne – kuidas korraldada?

Nopri otsustas oma jõududega kojukandeteenust pakkuma hakata suuresti olude sunnil. „Vastavalt eriolukorrale pidime leidma toodangu realiseerimiseks täiendavaid võimalusi. Otsustasime alustada kliendile kojukandega – värsked piimatooted otse talust kliendi koju,“ selgitas Nopri turundusjuht Karl Niilo.

Tellimuste esitamine otsustati viia ettevõtte veebilehele ja kauba kojutoimetamisele seati kindlad ohtusnõuded, mida nii kullerid kui kliendid järgima peavad. Hetkel veab üle Eesti kaupa laiali 3 kuni 4 autojuhti.

Nopri kojukande tarne piirkonnad (Allikas: http://www.nopri.ee/nopri-kojukanne/)

 

Kuidas aga korraldada suure hulga veebitellimuste kiire ja efektiivne täitmine kui kullereid on vaid mõni?

Selles osas tuli Noprile appi eestimaine veokorralduslahendus GSMtasks.

„Kuna varasemalt me kullerlusega kokku puutunud tavaklientide osas pole, siis algselt navigeerisime ise Google Mapsi põhjal. Kui tellimuste arv tõusi,  ei olnud see enam võimalik – vajasime lahendust,“ selgitas Niilo GSMtaks tarkvara kasutusele võtmise vajadust.

Varasemalt on Nopri talu kasutanud Navirec GPS lahendust, seega oli üleminek sama ettevõtte veohaldustarkvarale loogiline. GSMtasks lahenduse abil planeeritakse nüüd kullerite sõidugraafikuid ja marsruute vaid mõne minutiga ning lahenduse kasutusmugavusega ollakse väga rahul.

 

GSMtasks muudab töökorralduse lihtsaks

Kuidas Nopri kojukannet GSMtasks lahenduse abil täpsemalt korraldab?

Tellimused jõuavad GSMtasks lahendusse

Veebipoes tehtud tellimused jõuavad GSMtasks’i, kus need kas automaatselt või käsitsi juhtidele jagatakse.

Lisaks võimaldab GSMtasks sõiduteekondi automaatselt optimeerida – korraldada nii, et kuller peaks läbima võimalikult vähe kilomeetreid või kulutama tellimuste täitmiseks võimalikult vähe aega.

Optimeeritud teekondade abil suudab Nopri täita väga suurel hulgal tellimusi ühe päeva jooksul, kasutades selleks ainult mõne kulleri abi. Samuti säästetakse efektiivsete sõiduteekondade abil kütuse- ja sõidukite hoolduskuludelt.

 

Tööülesanded saadetakse kullerite mobiiliäppi

Veebipoe tellimused muudetakse töödeks kulleritele, kes näevad kogu päeva ülesandeid optimeeritud järjekorras ja teekondadega oma mobiiliäpis.

Lisaks kliendi andmetele ja sihtkoha aadressile näeb autojuht ka kohaletoimetamise lisainfot, mille klient on tellimust tehes jätnud („Soovin pakki korteri ukse taha“, „Palun jätke kaup aiavärava juurde“  vms).

Kui kuller hakkab kliendi juurde liikuma, märgib ta äpis sõidu alustatuks ning saadab sellekohase SMS-teavituse automaatselt ka kliendile. SMS-i on võimalik igaühel endale sobivaks kohandada, kuid enamjaolt lisatakse sinna kauba orienteeruv kohalejõudmise aeg, kulleri kontakt ja jälgimislink, millelt kauba liikumist reaalajas vaadata saab. Ka Nopri kasutab teavituste funktsiooni, et klientidele peatsest kulleri saabumisest õigeaegselt märku anda.

 

Kauba kontaktivaba üleandmine

Kui Nopri kuller jõuab kliendi juurde, jätab ta kauba kokkulepitud kohta. Tavapäraste pabersaatelehtede asemel kasutab kuller GSMtasks mobiiliäpis olevat digitaalset dokumenti, millele saab lisada digiallkirja ning fotosid.

Nopri on kojuveo tingimustena toonud välja, et kuller ja klient ei tohi olla üksteisele lähemal kui 3 meetrit. Seega võib saatelehele kauba üleandmise kinnituseks lisada näiteks pildi kliendist koos kaubaga.

Pärast kauba üleandmist märgib kuller töö äpis lõpetatuks ja võib alustada sõitu järgmise kliendi juurde. Tööde staatused uuenevad automaatselt ka GSMtasks süsteemis, seega on kojukandeteenuse korraldajal alati olemas täpne ülevaade juba tehtud, ebaõnnestunud ja eesootavatest töödest.

 

Kojukannet võib pakkuda igaüks

Kojuveoteenuse korraldamine on tegelikult lihtsam kui arvatakse ja täiesti jõukohane ka väiksematele ettevõtetele, kes selleks uusi töötajaid värvata ei soovi.

GSMtasks töö- ja veokorraldustarkvara võimaldab olemasolevat tööjõudu efektiivselt ära kasutada ning pakkuda klientidele ohutut viisi soovitud kaupu mugavalt koju tellida.

Ettevõtetel on nutika lahenduse abil võimalik märgatavalt suurendada müügikäivet ilma suuri väljaminekuid tegemata. Lisaks võimaldab automatiseeritud marsruutide planeerimine ja optimeerimine oluliselt kokku hoida transpordikuludelt ning tööajalt.

„GSMtaski teenus on lihtne ja kergesti kasutatav. Süsteemi väljatöötamisel on klienditugi asjalik ja operatiivne,“ kiidab lahenduse kasutajasõbralikkust ja klienditoe professionaalsust Niilo.

Kui soovid lahenduse kohta lähemalt teada saada või küsida nõu, siis saada e-mail mirko@gsmtasks.com või küsi meilt pakkumist.

Esimesed 14 päeva saad GSMtasks lahendust proovida tasuta!

Vestlusaken GSMtasks

Loe veel

Blogi

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen

Blogi

Miten parantaa työn hallintaa toimiston ulkopuolella?

Kliendi lugu

Navirec tekee Bolt-ajeluista turvallisempia!