Navirec

Header

Sisekaitseakadeemiaga (edaspidi SKA) on Navirec koostööd teinud varasemaltki ning nüüd saame tuua teieni uue põneva loo. Nimelt osales SKA Euroopa Piiri- ja Rannikuvalveameti ehk Frontexi poolt korraldataval võistlusel, mille eesmärk on leida nutikaid ning soodsaid lahendusi madalal lendavate õhusõidukite (ing.k low flying objects) avastamiseks, jälitamiseks ning tuvastamiseks Euroopa Liidu (edaspidi EL) piiril. Sisekaitseakadeemia poolt kasutatavatel droonidel olid taas peal Navireci GPS seadmed.

 

SKA osales oma droonidega Frontexi poolt korraldataval võistlusel

Frontex – demo päev (Allikas: erakogu)

Pea aasta tagasi, 2022. aasta detsembris, kuulutas Frontex välja võistluse, mille eesmärk on leida nutikaid ning soodsaid lahendusi madalal lendavate õhusõidukite (ing.k low flying objects) avastamiseks, jälitamiseks ning tuvastamiseks EL piiril. Selliste lendavate objektide hulka kuuluvad nii madalal lendavad piloteeritavad ülikerged kui tavalised õhusõidukid, ning ka kaugjuhitavad õhusõidukite süsteemid (nt droonid). Võistlejad pidid välja pakkuma lahendusi, mis oleksid kooskõlas Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve kogukonna vajaduste ning nõuetega.

Võistluse esimeses faasis osales kokku 21 tööd 11-st EL riigist: Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kreekast, Rootsist, Poolast, Bulgaariast, Sloveeniast, Eestist, Leedust, Horvaatiast ja Hollandist. Võistlejate ülesanne oli kirjalikult esitada innovatiivne konsptsioon võimalustest ning tehnoloogilistest lahendustest, mille abil madalal lendavaid objekte avastada ning tuvastada.

Frontex – demo päev (1) (Allikas: erakogu)

Oma nägemuse EL piiri kaitsmise võimalustest selliste ebaseaduslike piiriületuste eest esitas Eestist SKA droonikeskus, mis loodi 2018. aastal. SKA droonid kannavad Navireci GPS seadmed, millega droonikeskusel juba varasemast hea kogemus olemas on.

Frontex kiitis omalt poolt kõigi osalejaid ning nentis, et kõik tööd vastasid laias laastus nende ootustele ning pakkusid huvitavat mõtteainet. Tänaseks on võistluse esimene faas läbi ning parimad 10 ideed välja valitud. Paraku SKA sel korral tihedas konkurentsis edasipääsejate hulka ei pääsenud, kuid kõva kogemus on see meie väiksele Eestile sellegipoolest.

Frontex – demo päev (2) (Allikas: erakogu)
Frontex – demo päev (3) (Allikas: erakogu)

 

Navireci GPS seadmed on droonidele ideaalseks kaaslaseks

SKA droonikeskuse ja Navireci koostöö algas 2020. aastal ning sellest saab lugeda SIIT. Juba esimesed katsetused näitasid, et Navireci seadmed ning jälgimissüsteem sobivad SKA droonidele suurepäraselt. Eelkõige hinnatakse Navireci seadmete täpsust ning tundlikkust, mis mehitamata õhusõidukite juhtimisel ja asukoha jälgimisel on üliolulised.

GPS seadmed pole enam ammu vaid maastikusõidukite pärusmaa, vaid sobivad suurepäraselt jälgimiseks ka statsionaarselt paigal olevatele objektidele ning vee- ja õhusõidukitele!

Navireci kliendid kasutavad logistikalahendust väga erinevatel eesmärkidel – kütusekulu vähendamine, asukoha kindlakstegemine, juhituvastus ja tema tegevused roolis, sõidukite hooldustel silma peal hoidmine, temperatuuri monitoorimine kaubaruumis ja palju muud.

Kõigi Navireci lahendustega saad lähemalt tutvuda SIIN.

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole