Autokompensatsioon ja GPS sõidupäevik käivad käsikäes
Isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsioonist oleme põgusalt juttu teinud ka varasemalt seoses sõidupäeviku pidamise vajalikkusega. Nüüd on hea aeg kompensatsiooni maksmise põhimõtted taas üle korrata, et saaksid oma töötajate töösõite maksuvabalt ja lihtsalt kompenseerida.
Mis on isikliku sõiduauto kasutamise hüvitis?
Tegemist on rahalise kompensatsiooniga, mida ettevõttel on võimalik maksta juhatuse liikmetele ja töötajatele, kes kasutavad töösõitudeks isiklikku sõiduautot.
Oluline teada:
- autokompensatsiooni piirmäär on 0.3€ kilomeetri kohta ja kuni 335 eurot kalendrikuus ühe sõiduauto ja ühe inimese kohta ettevõttes;
- hüvitise maksmist reguleerib Vabariigi Valitsuse määrus;
- hüvitada saab vaid sõiduautode (M1 ja MG1) kasutamist (v.a. erivajadustega töötajate puhul);
- lisaks kütusele saab hüvitada ka muid autokulusid, nt parkimise tasud ja remondikulud;
- hüvitist võib maksta igakuiselt või kord aastas;
- kompensatsiooni maksmiseks on vajalik pidada sõidupäevikut.
Töösõitudeks kasutatav sõiduauto ei tohi olla hüvitist maksva ettevõtte valduses ega omandis. Sõidukit kasutav töötaja ei pea olema sõiduki omanik, kuid ta peab tõestama, et omab õigust sõidukit kasutada (volitus või märge sõiduki registreerimistunnistusel).
Kuidas alustada hüvitise maksmist?
Selleks, et saaksid maksuvabalt töötajatele isikliku sõiduauto kasutamist kompenseerida, on vaja teha vaid mõned ettevalmistused. Tegelikult on kõik imelihtne!
- Vormista juhatuse otsus hüvitise maksmise kohta, kuhu paned kirja:
- isiku ees- ja perekonnanime, kes hüvitist saab;
- autokompensatsiooni ehk hüvitise suuruse;
- perioodi, mille jooksul sõitude kulusid hüvitatakse (võib olla ka mitu aastat);
- ning lisa otsusele auto kasutamise õigust tõendav dokument.
- Juhatuse otsuse näidise saab alla laadida SIIT.
- Telli sõidukile sobiv GPS seade SIIT
- Veebipoes leitavate GPS seadmete paigaldamine on imelihtne. Loomulikult võid alati sõiduki tuua ka meie esindusse, kus meie tehnikud Sind hea meelega abistavad.
- Kasuta Navireci GPS sõidupäevikut töösõitude märkimiseks
- Sõidupäevik registreerib automaatselt kõik sõidud raportisse (s.h odomeetri näidud jm vajaliku) ning võimaldab muuta nende eesmärki nii arvutis kui Navireci mobiiliäpis.
Maksuvaba hüvitise deklareerimine
Oluline on meeles pidada, et kui oled tööandjana on oma töötajatele isikliku sõiduauto kasutamist kompenseerinud, tuleb selle kohta Maksuametile esitada ka korrektne deklaratsioon.
Deklaratsiooni vorm INF 14 tuleb Maksu- ja Tolliametile (EMTA) esitada järgneva aasta 1. veebruariks (nt kui hüvitist maksti 2020. a eest, siis deklaratsioon esitatakse 2021. a veebruariks). Täpsema info deklaratsiooni esitamise kohta ning näited leiad EMTA kodulehelt.
Kui soovid oma ettevõttele usaldusväärset GPS jälgimise lahendust, siis võta meiega julgelt ühendust ja küsi personaalset pakkumist!