Navirec

Header

 

Kui veel kümnend tagasi olime harjunud sõidukeid kasutamiseks rentima pigem välisreisidel olles, siis viimastel aastatel on autorent muutunud äärmiselt populaarseks ka riigisiseselt. Lausa nii populaarseks, et Eesti üks tuntumaid rendiautosid pakkuvaid ettevõtteid CityBee otsustas käesoleva aasta alguses suurendada oma autoparki lausa 200 sõiduki võrra.

Iseenesest on tegemist ju väga vinge teenusega, mille vastu klientide suur huvi täiesti oodatav on. Rendiautod on linnas kergesti leitavad ja tihti kodu lähedaltki kasutamiseks võtta, rendihind on küllaltki soodne ja isikliku sõiduauto hooldusele kulub vähem raha.

Küll aga võib rendileandjate enda jaoks sõidukipargi haldamisel esile kerkida mitmeid mure ja mõttekohti – mil moel saaks rendiautosid kõige kuluefektiivsemalt, turvalisemalt ja ka kliendile mugavamalt hallata?

Lühike ja lihtne vastus on, et kõige mõistlikum on seda teha kvaliteetse GPS lahendusega. Ära lase ennast heidutada iganenud mõttest, et GPS seade võimaldab vaid autode asukoha ja liikumise jälgimist kaardil. Täna suudab see väike abimees pakkuda juba palju enamat!

 

 

GPS lahendused autorendifirmadele

Vaatame lähemalt, milliseid GPS lahendusi rendiautodele leiad Navirecilt ja kuidas need Sinu kui autopargi haldaja elu lihtsamaks muudavad.

 

Saa masinapargist ülevaade veebis või mobiiliäpis

GPS jälgimislahendust võid kasutada nii veebibrauseris kui mobiiliäpis, kus saad reaalajas ülevaate kogu masinapargiga seonduvast.

Näed kaardil täpselt näiteks seda, kus rendiautod asuvad, millise kiirusega ja kuhu liiguvad, kütusetaset paagis ning elektriautode puhul ka elektritarbimist ja laadimisi. Samuti on kaardil näha GPS seadme staatus, seega saad koheselt reageerida kui sellega peaks midagi juhtuma.

Kuu, päeva või aasta lõikes allalaetavad sõiduraportid võimaldavad aga väga efektiivselt masinapargi suurust ja kasutamist analüüsida. Nii saad teha läbimõeldud otsuseid sõidukipargi uuendamiseks või miks mitte ka teenuse hinna korrigeerimiseks.

 

Vaata varasemalt tehtud sõite järele

Sõiduajaloo järelvaatamine on äärmiselt kasulik funktsioon, mis võimaldab kaardil taasesitada kuni 7 aasta taguseid sõite.

See võib olla vajalik näiteks juhul, kui rendiautoga on toime pandud mõni liiklusrikkumine (nt on kiiruse ületamise fikseerinud kiiruskaamera). Kaardil on täpselt näha kus ja mis ajal sõiduk parasjagu viibis, seega pole sõidukit rentinud kliendil võimalik ka väita, et tema rikkumisega seotud pole.

Kuigi rendilepingus on sellised punktid üldjuhul alati fikseeritud, on vaidluste vältimiseks hea omada faktipõhiseid ja ümberlükkamatuid tõendeid.

 

Määra sõiduki kasutuspiirkonnad

Navirec alad

Kui oled rendilepingusse märkinud, et sõidukit võib kasutada ainult eesti- või kindla linna siseselt, siis ei ole sul võimalik seda ilma GPS jälgimiseta tegelikult kindlustada. Me võime ju seda heas usus loota, aga…

GPS lahenduses saad kaardil ära märkida enda jaoks olulised geopiirkonnad ehk alad, kuhu sisenemised ja millest väljumised tuvastab süsteem automaatselt. Näiteks kui oled rendiauto kasutamise lubanud vaid Tallinnas, kuid klient väljub sõidukiga linnapiiridest, saad sellekohase teavituse SMS-ina telefonile või e-postile. Sama põhimõtet võib kasutada ka riigist väljumisega. Märgi ära näiteks ka sõidukite üleandmispunktid, et saada koheselt teavitus, kui klient rendiauto tagastab.

Navireci lahenduses on kaardil juba märgitud kõigi tanklate asukohad, seega on Sul imelihtne jälgida ka seda, kas rendiautot on tangitud kokkulepitud kütusepakkuja juures või mitte.

 

Ava ja sulge autouksi ilma võtmeta

Kontaktivabad teenused on viimase aja sündmuste valguses eriti populaarseks muutunud. Seega on üsna loogiline, et ka rendiautode puhul eelistavad kliendid just sellist auto ülevõtmist. Lisaks on see ka Sulle teenusepakkujana tunduvalt mugavam lahendus.

Auto keskluku avamine ja sulgemine üle õhu võimaldab seda teha. Jäta rendiauto võtmed näiteks kindalaekasse ja ava sõiduki uksed äpis kui klient on sõiduki kasutamiseks valmis. Sama lihtsalt saab pärast auto tagastamist uksed jälle lukustada.

 

Katkesta süüte ahel eemalt

Süüte ahela katkestamine tähendab lihtsustatult öelduna, et autot ei ole võimalik käivitada. Jällegi äärmiselt vajalik funktsioon, kui klient peaks rendilepingut rikkuma või ei ole õigeaegselt tasunud makseid.

Paraku on rendiautod varastelegi heaks saagiks. Näiteks suutis üks “ärimees” mõni aasta tagasi renditud autosid müües tekitada kahju ligi 20 000 euro eest (loe lähemalt siin). Seetõttu soovitame kindlasti süüte ahele katkestamise lahendus kasutusele võtta, kuna auto nii-öelda sõiduvõimetuks tegemine võimaldab võita aega ja pikanäpumeestele kiirelt jälile jõuda.

 

Hoia hooldustel silm peal

Vaadakem tõele näkku, endagi auto hooldus võib kiire elutempo juures mõnikord pikaks ajaks ununeda. Rääkimata siis silma peal hoidmisest autopargil, kuhu kuulub paarkümmend või -sada rendiautot.

Digitaalsesse hoolduspäevikusse on koondatud ettevõtte sõidukite tulevased ja juba toimunud hooldused ning remonditööd. Kõigest on ühes mugavas programmis selge ülevaade ning tulevasi hooldustöid tuletab meelde automaatselt meilile saabuv teavitus.

 

Jälgi sõidustiili

Navirec Eco drive raport

ECO drive lahendus võimaldab täpselt monitoorida auto kasutaja sõiduharjumusi. Salvestatakse näiteks äkilised kiirendused ja pidurdused, järsud kurvide läbimised, kiiruseületamised ja mootori tühikäigul hoidmised.

Sündmuseid saab vaadata nii kaardil reaalajas kui ka raportis, kus näed autojuhi personaalset sõiduskoori.

Sulle autopargi haldurina on kindlasti oluline, et rentnik kasutaks talle usaldatud sõidukit eesmärgipäraselt ja ei tekitaks põhjendamatuid hoolduskulusid. Analüüsides juhi sõiduskoori võid pärast auto kasutusperioodi lõppu otsustada, kas sellisele kliendile tasub üldse edaspidi renditeenust pakkuda.

 

Ole sõidukivarastest sammuke ees

Tihti kaheldakse, kas GPS seadmed ikka aitavad sõidukeid varguste eest kaitsta. Kuigi 100% kindel pole kunagi ükski lahendus, siis võimaldavad positsioneerimisseadmed ilma kahtluseta auto vargusele kiiremini jälile jõuda ning suurendavad tõenäosust sõiduk tervena tagasi saada.

Üldjuhul on GPS seadmetel olemas autonoomsed akud, mis käivituvad juhul kui seade auto küljest lahti ühendatakse. Automaatteavituse määramisel saab haldur sõnumi, mis teavitab teda seadme akutoite pinge muutusest. Samuti näitab GPS lahendus ära selle, kui auto liigub ilma süüte käivitamiseta, näiteks puksiirimisel.

 

Vali usaldusväärne ja eestimaine teenusepakkuja

Enam kui 15-aastane turukogemus on meile andnud hindamatu kogemuse jälgimisteenuse ja autopargi haldustarkvara pakkumises väga erinevas valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele. Oleme õppinud olema paindlikud ja pakkuma igale kliendile personaalselt seda, mis talle kõige vajalikum on.

Kui tunned huvi rendiautode jälgimisteenuse vastu, siis võta meiega kindlasti ühendust, et saaksime ühiselt üle vaadata Sulle kõige sobivamad lahendused.

 

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole