Navirec

Header

 

Kevade algus, tärganud loodus ja päev-päevalt soojenev ilm meelitab inimesi üha enam välja värsket õhku nautima. Eestis elavatel inimestel on vedanud, sest ilusaid metsi ja matkaradu leidub palju ning enamasti ei pea seiklemiseks linnast kaugele sõitmagi. Peagi valmivad marjad ja seened annavad indu metsa minekuks veelgi juurde.

Paraku ei pruugi sellised väljasõidud loodusesse alati meeldivate kogemustega lõppeda, kui eksitakse teelt ja omal jõul kodutee leidmine enam ei õnnestu. Politsei saab igal aastal sadu väljakutseid metsa eksinud inimeste kohta ning mitmekümnel korral tuleb nende leidmiseks käivitada suuremahulisi operatsioone. Kahjuks ei pruugi aga abi alati piisavalt kiiresti kohale jõuda, sest pimeda ajal suures ja tihedas metsas kadunud inimese otsimine on keeruline.

Vaatame, kuidas saaksid kindlustada, et Sa ise ja Sinu lähedased metsa eksimise korral piisavalt kiiresti abi saaksid!

 

 

GPS jälgimine tuleb appi

Oleme GPS jälgimist harjunud seostama pigem sõidukitega, kuid tänapäeval leiab teenuste- ja seadmete valikust ka selliseid lahendusi, mis sobivad suurepäraselt nii inimeste kui lemmikloomade asukoha jälgimiseks reaalajas.

See on suurepärane lisavõimalus enda ja oma lähedaste turvalisuse tõstmiseks näiteks metsa, rabasse või kuhu iganes mujale loodusesse minnes!

Mini GPS seade

Navireci autonoomne ja tilluke mini GPS seade on usaldusväärne kaaslane loodusesse minekul, sest võimaldab määrata asukohta ülitäpselt ning vajadusel kutsuda ka abi.

See väike seade kaalub vaid 40 grammi ja on umbes tikutopsi suurune, mahtudes seega lihtsalt nii seljakotti kui taskusse. Vastupidav 800 mAh Li-ion aku on tava USB juhtmega laetav ja IP67 kaitsega veekindel ümbris kindlustab seadme töövõime ka vihmastes tingimustes. Mini GPS seade kuvab kasutaja asukoha reaalajas ning liikumismarsruudi koos -kiirusega.

Kui tegemist on ohuga elule, kasutatakse eksinud inimeste otsimisel politseioperatsioonidel mobiiltelefoni positsioneerimist, mis annab vastuseks ligikaudse telefoni kauguse teenindavast tugijaamast. Positsioneerimise täpsus sõltub suuresti telefoni asukohast. Linnades on asukoha määratlemine täpsem (ca 200-300 m raadiuses), maapiirkondades aga ebatäpsem (ca 2-3 km raadiuses). Seega, jääb mobiiltelefoni positsioneerimise puhul otsingutel läbiotsimiseks üsna suur ala.

GPS seadme positsioneerimine on ülitäpneasukoha kuvamisviga <3 meetrit. Kusjuures, asukoha uuendamine toimub iga paari sekundi järel. Näiteks kui GPS seade lülitatakse sisse metsa sisenedes, on kaardil näha nii teekonna alguspunkt, juba läbtud vahemaa pikkus ja trajektoor kaardil ning seadme hetke asukoht. Seda kõike on võimalik vaadata Navireci lahenduses nii arvutis kui nutiseadmes Navireci äpi vahendusel.

Kui inimene peakski metsa eksima, annab GPS seade väga hea ülevaate sellest, kust alustas ta teed ja millises suunas liikus. Seega tasub GPS seade endaga alati kaasa võtta ja luua lähedastele eraldi kasutajad Navireci lahenduses, et neil oleks võimalik vajadusel GPS seadme asukohta näha ja vajadusel appi tulla.

Lahenduses näevad kasutajad ka seadme asukoha täpseid koordinaate, mida on võimalik vajadusel edastada näiteks politseile. See võib osutuda vajalikuks, kui eksitakse suurde ja sügavasse metsa, kus teisi orientiire nagu sõiduteed või muud maamärgid ei leidu.

Mini GPS seadmel on ka SOS-nupp, mis võimaldab välja saata teavituse hädaohu korral määratud telefoninumbrile. Kui peaks juhtuma, et telefoni aku saab metsas olles tühjaks ja teelt ollakse eksinud, saab ühe nupuvajutusega saata kontaktisikule oma asukohakoordinaadid ning neid abivajadusest kiirelt abivajadusest teavitada.

Nagu ülaltoodust nähtub, on GPS seade soodne ja usaldusväärne abivahend nii enda kui oma laste ja eakate lähedaste turvalisuse tõstmiseks!

 

 

Kuidas loodusesse minekuks veel valmistuda?

Kas tuttavas kohas võib suunataju kaduda ja eksida. Seega peaks alati nii metsa, rabasse kui mujale loodusesse minekul tegema vajalikud ettevalmistused juhuks, kui kõik ei lähe plaanipäraselt:

  • tutvu eelnevalt piirkonna kaardiga ja võimalusel võta kaasa kompass;
  • planeeri metsa minek ennelõunasele ajale ja väldi pimeda peale jäämist;
  • võta kaasa piisavalt joogivett ja snäkke, mis annavad energiat;
  • riietu vastavalt ilmale ja erksavärviliselt;
  • võta kaasa vajalikud ravimid;
  • võimalusel ära mine metsa üksinda ja püsi kaaslaste nägemis- ning kuulmiskaugusel;
  • lae täis mobiiltelefoni aku ja võimalusel võta kaasa akupank;
  • teavita oma lähedasi metsa minekust ja planeeritavast naasemise ajast;
  • võta endaga kaasa Navireci mini GPS seade;
  • hädaohu korral teavita lähedasi ja helista numbril 112.

 

Hoolitse enda ja oma lähedaste ohutuse eest ja telli Navireci GPS seade kulleriga koju, lähimasse Omniva pakiautomaati või tule seadmele järgi meie kontorisse Tallinnas!

 

Loe veel

Blogi

Automobilių nuomos valdymas: Navirec tobulina Avis automobilių nuomos operacijas

Navirec auto Selveri auto juures
Kliendi lugu

Selver alustas koostööd Navireci ja GSMTasksiga

Kliendi lugu

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen