Navirec

Header

Kui head Sinu kavatsused juhina ka poleks, uue tehnoloogia ja töökorralduse tutvustamine oma meeskonnale võib osutuda suureks väljakutseks. Inimesed on loomult mugavad ja uuenduste toomine töösse tähendab, et neil tuleb oma mugavustsoonist välja tulla ning ümber harjuda.

Enne kui läheme edasi loodan, et oled teinud oma kodutöö hästi ja jõudnud otsusele, et uuenduste tegemine on Sinu ettevõtte jaoks õige valik. Tegelikult on see imelihtne – pane kirja murekohad, parendamist vajavad suunad ja ettevõtte eesmärgid, ning leia lahendus, mis sobib täpselt Sinu vajadustele! Võib-olla Sulle tundub, et uuendusi polegi vaja, sest kõik justkui toimib?

Uus töökorraldus ettevõttes võib tekitada segadust

Siinkohal aga ei tohiks kinni olla ütluses, et kui miski pole katki, pole vaja seda parandada. Mõnel juhul võib see küll paika pidada, kuid võid vanas kinni olles ilma jääda ka efektiivsemast töökorraldusest ja kokkuvõttes suurema tulu teenimisest.

Selles artiklis selgitan, kuidas tutvustada uut tehnoloogiat või töökorraldust oma ettevõttes nii, et selle kasutuselevõtmine tooks ka reaalset kasu ja sujuks, mitte ei tekitaks kollektiivis suurt segadust ja vastuhakku.

 

Selgita uuenduste vajadust

GPS-jälgimise kasutuselevõtmine on tänaseks aidanud loendamatul hulgal ettevõtetel kulutustelt kokku hoida. Siiski ei vaata töötajad sellele alati kõige paremini, kuna neile võib tunduda, et ettevõte ei usalda neid ning ülemused soovivad iga nende liigutust kontrollida.

Tegelikkuses pole see ju aga nii – GPS-jälgimine on vajalik ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks läbi optimaalsemate sõidumarsruutide ja väiksema kütusekulu saavutamise.

Kui soovid oma töötajate usaldust hoida, tuleb olla nendega avatud ja olukorda selgitada nii varakult kui võimalik. Kui saadad reedel kogu kollektiivile välja kirja, et esmaspäevast alates on kõigi masinate liikumine ettevõtte juhtidele reaalajas nähtav, rikud tõenäoliselt ära nii oma töötajate nädalavahetuse kui enda head suhted nendega.

Uue töökorralduse tutvustamine peaks algama võimalikult varakult.

Soovitan teavitustööga alustada varakult ja küsida ka nend arvamust muudatuste sissetoomise osas. Inimestele meeldib tunda, et nende arvamusega arvestatakse ja seda hinnatakse. Nii võid endalegi imestuseks avastada, et töötajad võtavad muudatused rõõmuga vastu, sest kokkuvõttes võidavad ettevõtte kasvust ju ka nemad.

Avatus suurendab usaldust ja vastuvõtlikkust uuendustele! Kui tood selgelt välja probleemid, mis põhjustavad firmale rahalist kahju, võivad töötajad ennast ka vastutavana tunda ning on veelgi enam uute lahenduste poolt.

 

Selgita oma meeskonnale, kuidas nemad kasu saavad

Kui Sinu töötajad mõistavad, et uuenduste kasutuselevõtmine ei muuda nende igapäevatööd kuidagi või hoopis lihtsustab seda, on nad tunduvalt vastuvõtlikumad. Kõik uus võib esmapilgul tunduda hirmutav, sest keegi meist ei taha ebaõnnestuda.

Pane end hetkeks oma töötajate kohale ja mõtle, mil moel nemad uuest töökorraldusest võidaksid. Inimesed on isekad – kui nad kasu saavad, on nad ka õnnelikud. GPS-jälgimisseadmed ei ole nende järele luuramiseks ja Sina kui ettevõtte juht ei ole ainuke, kes võidab.

 

Ülemineku lihtsustamine

Kuigi üleminekuperiood võib olla veidi segane ja tekitab paratamatult küsimusi, ei tohiks uuenduste toomine töökorraldusse Sinu kollektiivi igapäevatööd keerulisemaks muuta. Kuidas oma töötajaid efektiivselt muutustega kaasa tulema veenda?

Siin on mõned nipid:

  • Vii oma töötajad kõigi detailidega kurssi
    Kutsu kokku koosolek mugavas õhkkonnas ja selgita neile kõiki uuenduste aspekte. Räägi muudatustest positiivses võtmes, küsi neilt arvamust ja nende võimalike murede kohta, anna neile vettpidavaid vastuseid ja too näiteid mõnest teisest firmast, kes on uuendustega edu saavutanud.
  • Leia töötajate hulgas liitlasi
    Näiteks võid mõne töötajaga läbi viia prooviperioodi uute lahenduste kasutamisel. Nende positiivse kogemuse ja arvamusega suhestuvad teised töötajad paremini ning on suurema tõenäosusega ka ise valmis proovi tegema.
  • Tekita võistlusmoment
    Lisaks sellele, et inimene on loomult isekas, on ta ka paratamatult üsna auahne – see aga võib siinkohal Sulle kasuks tulla. Veebipõhised logistikalahendused võimaldavad koguda palju erinevat informatsiooni, mida saab edukalt kasutada positiivse võistlusmomendi loomiseks.
    Näiteks saad järjestada kõige vähem kütust kulutanud või kõige ökonoomsema sõidustiiliga juhid, päeva jooksul enim ülesandeid täitnud töötajad ja palju muud. Võid selle siduda oma ettevõtte boonussüsteemiga ja premeerida edukamaid, et nende motivatsiooni veelgi enam tõsta!
  • Hoia toimuval silma peal ja ole abivalmis
    Kui mõni inimene võtab uuendused omaks linnulennult, siis teistel võib aega ja kõrvalist abi vaja minna rohkem. Ära jäta oma töötajaid murega üksi, vaid hoia nende arengul silma peal. Võib-olla ei julge nad abi küsima tulla, kuigi sooviksid vähemalt alguses rohkem toetust saada.
    Vii oma kollektiivile läbi ühiseid koolitusi või kutsu keegi teine seda tegema! Inimesed, kes tunnevad Sinu uut kasutusele võetavad tehnoloogiat läbi ja lõhki, suudavad selle eeliseid töötajatele kindlasti suurepäraselt välja tuua.

 

Tee õigeid valikuid ja anna oma ettevõttele uut hoogu

Nagu juba eelnevalt kirjutasin, uue tehnoloogia ja töökorralduste kasutuselevõtmisel tuleb teha läbimõeldud otsuseid, sest kokkuvõttes ei soovi Sa ju uendusi lihtsalt uuenduste pärast, vaid tahad muudatuste abil hetkeolukorda parandada.

Tänapäevased veebipõhised logistika- ja tööhalduslahendused on juba niivõrd arenenud, et suudavad väga suure osa varasemalt inimtööjõudu vajavatest ülesannetest ära teha Sinu eest.

GSMtasks veo- ja tööhaldustarkvara

Loe lähemalt Navirec logistikalahenduse ja GSMtasks veo- ja tööhalduslahenduse kohta, ning küsi vajadusel projektijuhtidelt nõu! Nemad oskavad pakkuda välja lahendusi, mis sobivad Sinu ettevõtte vajadustele kõige paremini.

Grete Jeltsov
GSMvalve OÜ turundusjuht

Loe veel

Blogi

Automobilių nuomos valdymas: Navirec tobulina Avis automobilių nuomos operacijas

Navirec auto Selveri auto juures
Kliendi lugu

Selver alustas koostööd Navireci ja GSMTasksiga

Kliendi lugu

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen