Navirec

Header

Navirec juhituvastuse võimalused

 

Navirec pakub professionaalset GPS-lahendust sõidukipargi haldamiseks ja autojuhtide tuvastamiseks. Töötajate töötõendid või sissepääsu kiipkaardid (RFID toega) on võimalik firmasõidukite kasutamisega siduda nii, et sama kaardiga oleks võimalik sõidukis tuvastada selle kasutaja.

Lahenduse kasutuselevõtmine ei vaja IT-alaseid teadmisi ning on kõigi jaoks lihtne kasutada. Teenuse kuutasu sisaldab ka juba kõiki juhituvastuseks vajalikke seadmeid, seega midagi välja ostma ei pea ja lisakulutusi ei kaasne. Minimaalne kulu, mis teil tekib seoses Navirec lahenduse kasutusele võtmisega on GPS jälgimiseseadmete ühekordne paigaldamise kulu.

Paljude ettevõttete jaoks on täpne tööaja arvestus ja juhipõhine sõidupäevik muutunud järjest olulisemaks. Seda olukorras, kui mõne ettevõtte masinaga teostatakse töid mitmes vahetuses või ettevõttes on kasutusel ühiselt kasutatavad sõidukid. Näiteks on üsna tavaline olukord, kus sõidukit kasutatakse tööpäeva jooksul mitme erineva juhi poolt.

 

Kuidas juhituvastus toimib?

Sõidukile paigaldatud GPS jälgimise seadmele ühendatakse külge kontaktivaba RFID (Radio Frequency Identification) kaardilugeja ning juhile antakse ettevõtte poolt isikustatud kontaktivaba RFID-kaart, mis on Navirec lahenduse andmebaasis juhiga seostatud (juhi nimi või kliendi ID).

Kontaktivaba RFID-kaardina saab kasutada näiteks ettevõtte uste avamiseks mõeldud töötõendit!

 

RFID toega ID kaart Navirec

Kui ettevõttes puuduvad töötõendid või sissepääsu RFID-kaardid, saab kasutada näiteks ka mõnda RFID-toega panga- või poodide lojaalsuskaarti. Alates 2018. aastast väljastatakse ka RFID- toega Eesti ID-kaarte.

Alternatiivina saab kasutada juhituvastuseks ka I-Buttonit ehk nööpi, mis töötab samal tööpõhimõttel nagu kortermajade trepikodade uste avamiseks mõeldud elektrooniline võti.

 

Sõiduki kasutaja tuvastatakse enne sõitma asumist selliselt, et juht paneb kontaktivaba RFID-kaardi või I-Buttoni sõidukisse paigaldatud lugeja vastu täpselt samamoodi nagu seda tehakse ühistranspordis oma sõitu valideerides.

Peale seda, kui juht on end tuvastanud liigub info Navirec lahendusse ja sealt saab sõidukipargi haldur alati vaadata, kes on antud ajahetkel sõiduki roolis ning kelle poolt on mingi sõidukit kasututud varasemal perioodil. Andmed kõikidest tehtud sõitudest on raportites kättesaadavad 7 aastat.

 

Millised on juhituvastuse lisavõimalused?

Juhituvastust on võimalik seadistada selliselt, et sõiduk ei käivitu enne, kui juht on end tuvastanud. Või siis lastakse sõiduki kabiinis summeri pininat senikaua, kuni juht end tuvastab.

Mõlemad võimalused on efektiivsed ja väldivad inimlikku unustamist!

 

Kes Navirec klientidest juba juhituvastust koos sõidupäevikuga kasutavad?

Navirec juhipõhine sõidupäevik OmnivaNavirec juhituvastust kasutab näiteks Baltimaade suurima autopargiga ettevõte Omniva ning ka teised Eesti riigiasutused.

Lisaks on meie klientideks ka paljud eraettevõtted, kes juhituvastust ja elektroonilist sõidupäevikut igapäevaselt edukalt kasutavad ning nad ei kujutaks ettegi, kuidas ilma selleta hakkama saaksid.

Mis peamine, juhituvastusega harjuvad juhid kiirelt ära ning see võetakse kasutajate poolt väga lihtsalt omaks!

 

Mida Navirec lahendus lisaks võimaldab?

• Mõõta väljaspool kontorit või kindlaks määratud töö tegemise kohas kulutatud tööaega – selleks saab teha oma kontorile Navirec lahendusse geograafilise alad

• Tööaja fikseerimist vahetustega töötamisel – saad raportites täpselt näha, mis kellaajal töötaja tööga alustas ning lõpetas, ja millal järgmine töötaja masinaga töötamise üle võttis

• Käepärast juhipõhist sõidupäevikut ja aruandlust

• Automaatseid tankimisraporteid – välistab firma kütusekaardiga eraautosse kütuse tankimised

• Hooldusmoodulit – saate määrata kõikidele sõidukitele hooldused, millest teavitatakse automaatselt sõidukipargi haldajat

• Sõidukite broneerimise moodulit – välistab autode topelt broneerimise

• Juhi sõidustiili monitoorimist – kõiki autojuhi äkilised kiirendused, äkilised pidurdused, ebamõistlikult kiire sõit kurvides, mootoripöörded ja mootori tühjalt töötamise aega seisu ajal

• Teha kõiki toiminguid mugavalt Navirec äppis iOSAndroid

Navirec GPS jälgimisseadme paigaldamine koos juhituvastusega käib sõidukitele kiirelt ja mugavalt kliendi juures kohapeal või Tallinnas Navirec kontori garaažis!

 

Olles tegutsenud juba 14. aastat erinevate GPS-lahenduste pakkumisega, saame abiks olla nii ettevõtte autopargi haldamisel, ettevõtte kulude vähendamisel kui ka mobiilise tööjõu haldamisel GSMtasks lahenduse abil!

Loe veel

Blogi

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen

Blogi

Miten parantaa työn hallintaa toimiston ulkopuolella?

Kliendi lugu

Navirec tekee Bolt-ajeluista turvallisempia!