Navirec

Header

“Nutikus on see, mis täna tõstab esile võitjaid. Hea logistik ja logistikajuht peavad teadma, missugused on võimalused süsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks ja missugune kasu  sellega kaasneb. Navirec ja GSMtasks lahenduste kaasamine magistriõppe õppetöösse teeb võimalikuks kõigest sellest päriselt ka aru saada.

Süsteemiteooriast lähtuvalt on igasuguse süsteemi üldised omadused süsteemi jälgitavus, juhitavus ja kontrollitavus. Navirec ja GSMtasks on just need lahendused, mida vajab täna oma logistilise süsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks iga nutikas logistik. Ahela erinevatele osapooltele on loodud võimalus saada ühine ja ühene vaade süsteemile jagatud  „ruumis“.” (TalTech Logistika, Jelizaveta Janno, PhD)

 

Toetame uut logistikute põlvkonda nutikate tööriistadega

Logistika kui valdkond eksisteeris juba Vana-Kreekas, kus selle all peeti silmas mõtlemist, arvutamist ja otstarbekust. Tänapäeval mõtleme logistika all strateegilist tarneahela juhtimist või ressursside positsioneerimist ajas. Fakt on see, et iga selles valdkonnas tegutsev ettevõtte peab konkurentsis püsimiseks olema paindlik, tegutsema optimeeritult ja leidma võimalusi kasumlikkuse suurendamiseks.

TAltech logoSee võib olla korralik väljakutse kui puuduvad vajalikud tööriistad. Sellepärast soovimegi omalt poolt uut põlvkonda logistikuid juba maast madalast vajalike teadmiste ja praktiliste nippidega toetada, et edaspidine töö sujuks lihtsamalt.

Hea on tõdeda, et TalTech kui eesti üks innovatiivsemaid ülikoole on huvitatud oma tudengite õppe igakülgsest toetamisest ja värvikamaks muutmisest läbi koostöö erinevate ettevõtetega. Otsustasime omalt poolt samuti õla alla panna ja logistika eriala magistrantidega kohtuma minna. Praktikum-seminari raames tutvustasime nii Navireci autopargi GPS jälgimise ja haldamise kui GSMtasksi nutika töökorralduse lahendust.

 

Navirec pakub laialdaselt võimalusi

Navirec GPS jälgimisseadmeid kasutab täna kogu Baltikumis ca 45 000 masinat, mis varieeruvad tavaautodest alarmsõidukite ja raskeveokiteni. GSMvalve OÜ müügidirektor Jürgen Levandi tutvustas tudengitele lahenduse laialdasi kasutusvõimalusi ning selgitas viise, mille abil annab lahendus võimaluse ettevõtte kulusid märgatavalt kokku hoida nii kütuselt kui masinapargi hoolduselt.

Navireci kasutamise suureks eeliseks on kogu vajaliku info koondamine veebi, mis vähendab ühest küljest tülikat paberimajandust ning võimaldab omada masinapargist ning sellega seonduvast täielikku ülevaadet lihtsamalt ning kiiremalt.

Näiteks saavad temperatuuritundlike veostega tegelevad ettevõtted koguda kaubiku erinevatesse osadesse paigaldatud sensoritelt tulenevat infot raportisse ning saada automaatteavitusi kui temperatuuri muutused väljuvad etteantud piiridest.

 

 

Navirecil on juba mõnd aega väljas ka uus ja täiendatud mobiilne äpp ning magistrandid said oma nutiseadmetes selle võimalusi ka omal käel läbi proovida. Ühiselt katsetati erinevate raportite loomist, milleks Navirec annab tõesti rohkelt võimalusi.

Kliendid saavad valida enam kui 500 erineva välja seast sobivaimad ning luua täpselt selliseid aruandeid nagu ettevõtte iseloomule sobilik ning vajalik.

Just lahenduse paindlikkus ning kliendispetsiifilisus loob väärtust, mille abil saame aidata logistika- ja transpordiettevõtetel oma igapäevatööd lihtsustada ning kulutusi optimeerida.

 

Revolutsioon veo- ja töökorralduses

GSMtasksi digitaalne veo- ja töökorralduslahendus on Eesti turul uuem tegija kui Navirec, kuid selle laialdasi kasutusvõimalusi on hakanud ka kodumaal avastama üha enam ettevõtteid.

Näiteks kasutab lahendust edukalt liftihooldusfirma Eesti Otis AS. Ettevõtteid, mis GSMtasksi kasutusele võtmisest võita võiksid, on tegelikult väga erinevatest valdkondadest – kullerfirmadest e-kaubanduse, kolimisteenusest mobiilsete tehnikuteni jne.

Tõenäoliselt on nii mõnigi peagi kooli lõpetav logistik kuulnud lugusid käsitsi veoringide optimeerimisele kuluvatest töötundidest Google mapsi ja Exceli abil ning ettevõtted seisnud silmitsi probleemiga, et spetsialisti tööle värvata pole hirmutava töökoormuse tõttu sugugi lihtne.

GSMtasks

GSMtasks aitab tavaolukorras tunde võtva töö ära teha vaid minutitega, sest jagab etteantud tööülesanded töötajate vahel ära automaatselt ning optimaalseimal viisil nii, et päeva lõpuks saaks kõik tehtud õigeaegselt.

 

Lisaks logistiku töökoormuse vähendamisele lihtsustab GSMtasks ka alluvate tööd, kuna kõik päeva ülesanded on mugavalt mobiilses äpis koos vajaliku dokumentatsiooniga, olgu selleks siis saatelehed, arved või muud aktid. Optimaailseima teekonna saab läbida Waze’i või Google maps’i abil ka vähem tuttavates piirkondades liigeldes ning vajadusel võib kliendile läbi rakenduse teavitusi saata.

GSMtasksi kasutades saavutab ettevõte kiirelt suurema produktiivsuse, kuna vähema ajaga jõuab ära teenindada rohkem kliente, ning oluline kulude kokkuhoid kütuselt saavutatakse optimeeritud veoringide abil

Grete Jeltsov
GSMvalve OÜ
Turundusjuht

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole