Navirec

Header

 

ATV jäi pikanäpumeeste saagiks

Möödunud nädalal toimus Harju maakonnas vargus, kus pikanäpumeeste saagiks jäi sedapuhku maastikusõiduk.

Antud teemat soovime oma praeguste ja tulevaste klientidega jagada selle tõttu, et tänu sõidukile paigaldatud Navirec GPS seadmele ja omaniku kiirele tegutsemisele suudeti ATV vaid ca 30 minutiga tervena tagasi koju toimetada.

 

GPS seade tasus end ära

ATV-le oli paigaldatud lisaakuga GPS seade, mille aku kestab täislaetuna ca nädal aega. Seega on seadme asukoht ja liikumine tuvastatavad ka juhul, kui sõiduki mootorit ei käivitata.

Kuigi klient oli Navireci jälgimisteenuse varguse hetkeks ajutiselt peatanud, taastati see tehnikute abiga kiiresti ja kogu GPS seadme poolt salvestatud info laadis vaid mõne minutiga tagantjärele süsteemi üles.

Google Maps koordinaadid edastati seejärel kliendile, ning nende järgi oli võimalik sõidukit otsima asuda.

ATV vahetult pärast metsast välja toomist (Allikas: erakogu)

 

ATV leiti poole tunniga vaid mõne kilomeetri kauguselt metsast kiletatuna, tõenäoliselt eesmärgiga see hiljem lõppsihtkohta toimetada.

Meil on suurim heameel, et saime aidata kliendil kalli vara tervena tagasi saada ja tuletame ka teistele mistahes sõidukite või kallihinnaliste seadmete omanikele meelde, et parem on karta kui kahetseda.

Legendaarsed sõnad Sõpruse Puiestee laulust, et “kõik inimesed on ilusad ja head”, ei pea kahjuks paika ja varguse ohvriks võib langeda meist igaüks.

 

Vargus on Eestis levinuim kuritegu

Kuigi justiitsministeeriumi poolt avaldatud statistika näitab, et varavastaste süütegude arv on aastate jooksul jõudsalt langenud, on vargused Eestis siiski kõige levinum kuriteoliik.

Eesti suurima autoportaali Autogeenius avaldatud artiklis toob Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre välja huvitavaid trende Eestis esinevate autovarguste puhul.

Varguste langustrendile on Tambre sõnul kaasa aidanud kindlasti kogukonna tugi ehk see, et inimesed on ise tähelepanelikumad ja tunnevad huvi kahtlase tegevuse ja liikumiste vastu oma kodukohas. Vargad aga armastavad arusaadavatel põhjustel ananüümsust (Autogeenius).

Sellegi poolest tuleb igal inimesel teha endast kõik olenev, et varaste elu võimalikult keeruliseks teha ja mitte neile asjatult kiusatust tekitada.

 

Mida saad ise teha, et autovargust ennetada:

  • sõiduki võtmeid ära hoiusta vargale kergesti ligipääsetavas kohas (nt esikus)
  • hoiusta võtmeid metallkarbis või spetsiaalses kotis, et nende signaal poleks pikendatav
  • ära jäta sõidukit pikaks ajaks ilma valveta, sulge alati uksed ja aknad
  • avalikus kohas pargi auto võimalusel valgustatud ja turvakaameratega varustatud kohta
  • ära hoia väärtuslikke esemeid autos nähtaval kohal

Ka sõidukile paigaldatud GPS seade ja sellekohane kleebis nähtaval kohal võivad panna varast mõtlema, kas tööd saab ikka võimalikult kiiresti lõpule viia ja kas sellel on üldse mõtet.

 

Küsi GPS seadme pakkumist Navirecist

Navirec on ainuke 100% eestimaine GPS jälgimisseadmeid ja autopargi halduslahendusi pakuv ettevõte, mis on oma valdkonnas turuliider juba 15 aastat.

Pakume erinevaid GPS seadmeid igat tüüpi maismaasõidukitele ning ka erinevatele õhu- ja veesõidukitele nagu droonid, kaatrid, jahid jpt.

Uue lahendusena pakume GPS seadet, mille saad iseseisvalt paigaldada sõiduki akule vaid mõne minutiga!

Samuti on tootevalikus vargusvastane akutoitel töötav GPS seade Secure box!

Loe veel

Blogi

Optimizing fleet operations: Navirec Elevating Avis Car Rentals Operations

Autopargi operatsioonide optimeerimine: Navirec tõstab Avis Car Rentali tegevust

lux-express-group

Lux Express taupo išlaidas ir darbo laiką su Navirec GPS kontrole