Navirec

Header

Ilmselt on maailmakuulsast Dakari rallist kuulnud pea iga eestlane, kuid täna ei taha me rääkida sellest. Me tahame jagada hoopis enda vingete Eesti meeste lugu sellest, kuidas nad võtsid ette hullumeelse teekonna Ungari pealinna Budapesti päevi näinud Mitsubishi Pajeroga, et startida 26. jaanuaril maailma suurimal heategevuslikul amatöörrallilBUDAPEST-BAMAKO 2024.

Autole sai peale pandud Navireci jälgimisseade, mis võimaldab Sul, hea lugeja, nende meeste teekonda reaalajas jälgida. Aga nüüd järjepanu kõigest lähemalt, sest see on üks k*radima vinge ettevõtmine!

 

Budapest-Bamako 2024 – Maailma viimane suur seiklus

Dakari ralli on maailmakuulus ja tuntud nii oma ohtlikkuse kui rangete reeglite ja krõbeda hinna tõttu osavõtjate jaoks. 2005. aastal tuli ühel ungarlasel idee korraldada midagi samalaadset, kuid rahakotisõbralikumat ja sobilikumat lihtsamate rallisõprade jaoks. Ideest sündis ralli nimega Budapest-Bamako (ing. k ka The Great African Run), mis tänavu tähistab juba oma 15. sünnipäeva. Tegemist on heategevusliku ralliga, millega kogutakse raha vaesemate Aafrika riikide elanike toetamiseks. Täpsemalt saad tänavuse ralli heategevuse kohta lugeda siit.

Budabest-Bamako ralli on kujunenud äärmiselt populaarseks ja piiratud stardikohad müüakse välja vaid loetud päevadega. Osaleda võivad kõik. Ja kui me ütleme kõik, siis me mõtleme KÕIK.

Karmi 10 riiki läbiv ja enam kui 8000 km pikkust teekonda võib korraldajate sõnul läbida mistahes sõidukiga, olgu selleks ATV, maastur, sõiduauto, mootorratas või kasvõi ostukäru. Ralli ainuke reegel on, et osalejad peavad olema vähemalt 18-aastased ning peavad arvestama faktiga, et probleemide korral ei ole neil loota suurt muule kui heale õnnele ja oma oskustele. Päästekopteritele ja vintsiga abimasinatele Sahara kõrbeliiva kinni jäädes siin loota pole.

 

Huvitavaid fakte 2024. aasta Budapest-Bamako ralli kohta:

  • ralli kestab 18 päeva (Dakari ralli – 14p),
  • etappe kokku 15 (Dakari ralli – 12),
  • läbitavaid riike 10 (Dakari ralli – 1),
  • külastatavaid kontinente 2 (Dakari rallil – 1),
  • kokku läbitakse 8276 km (Dakari rallil 7860km),
  • osaleb 354 sõidukit (Dakari rallil – 112),
  • võistlejate arv kokku 1102 (Dakari rallil – 585).

 

Nende numbritega teeb Budapest-Bamako Dakari rallile pika puuga ära ja on seega maailma suurim (amatöör)ralli. Tegemist pole kindlasti ohutu ettevõtmisega ning korraldajate sõnul peavad osalejad arvestama lisaks võistlusest tulenevale närvipingele Aafrikas liigeldes veel näiteks selliste probleemidega nagu toidumürgistus, korrumpeerunud politseinikud, päikesepiste, ohtlikud liiklustingimused, improviseeritud teenustasud teedel, päevade viisi venivad piiriületused, bandiidid, inimrööv, liivatormid kõrbes ja omakohus kohalike poolt kui ralli ajal peaks sõiduki alla jääma mõni loom või inimene. Kõlab põnevalt…

 

Team Andcar ehk Andri Sirp, Janar Dede, Kaspar Mattisen ja Martin Vaga

Neli (hull)julget Eesti meest – Andri, Janar, Kaspar ja Martin – otsustasid, et nende 2006. aasta Mitsubishi Pajero, mis muidu rahulikus Eestis oma ette monteeritud sahaga rahulikult teid lumest puhtaks lükata aitas, väärib kõrges eas veel üht sooja suvepuhkust.

Nii alustati eile, 22. jaanuaril sõitu Rakkest Ungari pealinna poole, kus 26. jaanuaril starditakse loodetavasti õnnetoova 8. võistlusnumbri alt hullumeelsele Euroopat ja Lääne-Aafrikat läbivale rallile. Ei saa olla “papist poiss” kui lähed nii suure naeratusega vastu ilmselt elu suurimale ja ka ohtlikumale seiklusele!

Foto 1. Team Andcar – Andri Sirp, Janar Dede, Kaspar Mattisen ja Martin Vaga (Allikas: erakogu)

Meil on suur au ja väga hea meel ka selle üle, et Sahara kõrbeliivu vallutama läinud Pajerole pandi peale just Navireci GPS jälgija, mis võimaldab kõigil fännidel sisuliselt kogu ralli reaalajas kaasa sõita. Aitäh, mehed, selle usalduse ja võimaluse eest!

Hoiame meeste tegemisel kindlasti ralli kulgedes ka ise silma peal, kuid suuremad fännid saavad visata pilgu ka nende ametlikule Facebooki lehele SIIN. Pöidlad pihku, sest juba mõne päeva pärast antakse rallile ametlik start Budapestis! Soovime omalt poolt poistele külma närvi ja kainet pead!

Loe veel

Blogi

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen

Blogi

Miten parantaa työn hallintaa toimiston ulkopuolella?

Kliendi lugu

Navirec tekee Bolt-ajeluista turvallisempia!